1% podatku dla Szymusia.

Szymuś urodził się z wadą genetyczna- Zespół Downa, wiotkością mięśni oraz niedoczynnością tarczycy.

 

W październiku skończy 9 lat,  jest pełny energii i chętny do poznawania świata jak każde dziecko w jego wieku mimo, że nie ma takich możliwości jak inne dzieci. Szymuś 3 września 2012 roku rozpoczął nauke w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie- Koźlu jako uczeń klasy IA- klasa językowo- integracyjna a obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 3 w Zdzieszowicach. Wstaje o 6:30, by już o 7:15 siedzieć w samochodzie, aby zdążyć do szkoły oddalonej od miejsca zamieszkania o 15km. Do szkoł dowozi go tato, czasami udaje się, że zawozi go mama. Nie zawsze rano chętnie wstaje, czasem trudno go ściągnąć z łóżka,grymasi, a czas ucieka i trzeba się sprężyć żeby na 7:45 najpóźniej byc w szkole.

To co dla przeciętnego dziecka stanowi naturalny rozwój jest dla Szymona zdobywaniem wysokiej góry, na szczyt której prowadzi droga z wieloma trudnościami takimi jak: nabywaniem nowych umiejętności ruchowych, nawiązywanie nowych kontaktów, przetwarzaniem informacji, samodzielnością oraz zrozumiałą mową. Szymek ułamek tej drogi ma już za sobą– dzięki systematycznym zajęciom terapeutycznym, turnusom rehabilitacyjnym, w których uczestniczy od początku swoich dni. Wciąż poszukujemy nowych programów, zajęć, które pomogą Szymonowi w jego dalszych zmaganiach wspomagających jego rozwój intelektualny.

Oprócz udziału w kosztownych, regularnych zajęciach, które wspomagają rozwój psychoruchowy oraz intelektualny, odbywających się obecnie kilka razy w tygodniu Szymon raz w roku dzięki życzliwości ludzi wpłacających 1% podatku na jego rehabilitacje wyjeżdża na kosztowny turnus rehabilitacyjny (koszt dwutygodniowego turnusu to 4000 zł), w trakcie którego bierze udział w różnorodnych indywidualnych i grupowych zajęciach terapeutycznych oraz zabiegach rehabilitacyjnych.

W trakcie tych różnorodnych form aktywności Szymon nabywa nowe umiejętności i utrwala zdobytą wiedzę, w miarę swoich możliwości rozwija się. Szymon ma duże problemy z koncentracją i dłuższym skupieniem uwagi, co powoduje trudności w nauczaniu i przyswajaniu materiału.

Naszym celem jest osiągnięcie przez naszego syna samodzielności w życiu codziennym, ukończenie edukacji, która pozwoli mu na podjęcie możliwej dla niego aktywności zawodowej w życiu dorosłym, tak, aby nie był w przyszłości zdany na ośrodek opieki społecznej i mógł godnie żyć, jak ludzie, którym natura dała pełne możliwości rozwojowe.

Zachęcamy wszystkich, którzy zechcą nam w tym pomóc i podać Szymonkowi pomocną dłoń do przekazywania 1% należnego podatku na rehabilitację i leczenie naszego syna, ponieważ zdobyte środki pieniężne pomogą w dofinansowaniu planowanych terapii.

 

Rodzice Szymona

Tatiana i Andrzej Gromada

 

1%

Fundacja Dzieciom

"Zdążyć z Pomocą"

KRS 0000037904

Gromada Szymon- 8415

 

Darowizna

Fundacja Dzieciom

"Zdążyć z Pomocą"

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Gromada Szymon- 8415